Eko-interwencja

🌱 Eko-Załoga w Eko-działaniu‼️

Niedawno publikowaliśmy "Apel Młodych Ludzi z powiatu wąbrzeskiego w sprawie ochrony lokalnego środowiska". Dziś Eko-załoga idzie krok naprzód i namawia do korzystania ze strony internetowej dot. stanu środowiska w powiecie wąbrzeskim.
Znajdziecie ją TUTAJ
Na stronie internetowej funkcjonuje możliwość zaznaczania pinezką miejsc w powiecie wąbrzeskim, które wymagają interwencji ekologicznej. Dzięki fantastycznej funkcjonalności, można zaznaczać na mapie powiatu wąbrzeskiego miejsca, które wymagają eko-interwencji np.
🆘dzikie wysypiska śmieci,
🆘 wycinki drzew,
🆘zanieczyszczenie wód, itp.
Jednym słowem👉 Państwo zgłaszacie problem, a eko-Załoga młodych ludzi podejmuje działania, poinformuje samorząd lokalny lub sama zakasa rękawy do pracy!
Na stronie został również udostępniony serwer Discorda SMGP, który stanowi przestrzeń do systematycznego dyskutowania o stanie środowiska w naszym powiecie.

Projekt „eko-Załoga” realizowany jest przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica, finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny