Romantyczna wystawa

Może czasy nie są zbyt romantyczne stoją jednak pod znakiem Romantyzmu Polskiego.

Z okazji 200. rocznicy wydania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza, Sejm RP ogłosił bieżący rok - Rokiem Romantyzmu Polskiego. Z tej okazji zapraszamy do obejrzenie wystawy planszowej przygotowanej przez zespół Książnicy Kopernikańskiej z Torunia. Na wystawie zaprezentowano: ilustracje do Ballad i romansów wykonane przez różnych artystów, fragmenty wybranych utworów oraz informacje na temat okoliczności, w jakich powstawały.

Ekspozycja czynna jest od dziś. tj. 3 listopada do 19 listopada. Zapraszamy w godzinach otwarcia Biblioteki, przy ul. Matejki 11 B.

#biblioteka_wabrzezno #Książnica #AdamMickiewicz #BalladyiRomanse #RokRomantyzmuPolskiego