Aktualności

Nowa edycja kampanii Mała Książka Wielki Człowiek

Uwielbiana przez dzieci kampania czytelnicza Mała Książka Wielki Człowiek rusza z nową edycją.

WYPRAWKA
Filia dla dzieci oraz Filia nr 1 na Os. Tysiąclecia otrzymały już nowe książki, plakaty i karty Małego Czytelnika zachęcające do odwiedzania bibliotek i wypożyczania książek. Wszystkie materiały są w nowej, kolorowej szacie graficznej. Doczekaliśmy się też nowej wyprawki czytelniczej. Książka, którą otrzymają dzieci przystępujące do projektu to „Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej. Wyprawkę, na którą składa się książka dla dzieci oraz poradnik dla rodziców ("Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece") otrzyma każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi jedną z naszych filii.
W wyprawce znajduje się również karta Małego Czytelnika. Na niej dziecko uczestniczące w projekcie przykleja naklejkę za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego.
Po dziesięciu wizytach w bibliotece uczestnik odbierze dyplom Małego Czytelnika oraz drobną nagrodę od biblioteki.
W tym roku, z myślą o uchodźcach z Ukrainy, Instytut Książki przygotował także polsko-ukraińskie wydanie książki „Krasnal w Krzywej Czapce” w tłumaczeniu Ostapa Slyvynsky’ego. Dlatego do udziału w kampanii zapraszamy również naszych małych gości z Ukrainy.

O KAMPANII
Kampania „Mała książka – wielki człowiek”, realizowana przez Instytut Książki od 2017 roku, przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Projekt obejmuje trzy etapy – dzieci nowonarodzone (do 3. roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Specjalnie przygotowane Wyprawki Czytelnicze trafiają do 330 szpitali położniczych, 6 700 bibliotek publicznych z oddziałami dziecięcymi (85% wszystkich bibliotek publicznych w Polsce) oraz ponad 13 tys. szkół podstawowych.

Akcja jest obecna w mediach tradycyjnych – telewizji, radiu, prasie, Internecie, w przestrzeni miejskiej, a także podczas licznych wydarzeń w bibliotekach i szkołach, skierowanych do dzieci i ich opiekunów. Wspierają ją ambasadorzy – znani aktorzy i dziennikarze, prywatnie - rodzice dzieci w wieku do 10. roku życia. W 2021 roku do grona ambasadorów dołączyli Emilia Komarnicka-Klynstra i Redbad Klynstra-Komarnicki, którzy wspierają również tegoroczną kampanię.

Projekt jest finansowany z dotacji celowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2017-2021 na jego realizację przeznaczono 55 mln zł, przekazując łącznie 4 mln książek!

Zobacz też: KAMPANIA 2018 | KAMPANIA 2019 | KAMPANIA 2021

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.