Aktualności

I Festiwal Piosenek Aleksandry Bacińskiej

Zainteresowanie I Festiwalem Piosenek Aleksandry Bacińskiej przerosło oczekiwania organizatorów. Zgłoszenia udziału napłynęły z różnych stron Polski. Na wąbrzeskiej scenie w przesłuchaniach konkursowych weźmie udział aż 23 wykonawców. Oznacza to, że Kraina Łagodności w Wąbrzeźnie zakreśliła całkiem pokaźny obszar, który – mamy nadzieję – rosnąć będzie wraz z popularnością Festiwalu.

 

– Jestem mile zaskoczona – powiedziała po zakończonych eliminacjach do festiwalu Aleksandra Bacińska. – Mamy klęskę urodzaju! Prezentacje wszystkich, którzy nadesłali swoje zgłoszenia są na wysokim poziomie. Wszyscy przeszli pomyślnie pierwszy etap i wystąpią w przesłuchaniach 1 października. Przed jury ciężkie zadanie i cieszę się, że to nie ja będę podejmowała decyzję, kto wystąpi w finałowym koncercie.

Festiwal Piosenek Aleksandry Bacińskiej trwać będzie dwa dni. Rozpoczyna się już w najbliższą sobotę – 1 października. Jak zapowiedzieli organizatorzy – spora liczba uczestników konkursu wydłuży czas przesłuchań, dlatego też festiwal wystartuje o godz. 15.30, pół godziny wcześniej niż planowano. Uczestnicy prezentować będą przygotowane piosenki konkursowe: jedną z tekstem Aleksandry Bacińskiej oraz drugą dowolną, utrzymaną w gatunku piosenki poetyckiej, turystycznej lub folkowej. Po części konkursowej zaśpiewają dla publiczności: Gabi Gunia, Wszystkiego Najlepszego, Cztery Pory Miłowania oraz Leonard Luther. Druga część festiwalu rozpocznie się w niedzielę o godz. 17.00. Jury ogłosi wyniki konkursu i wysłuchamy koncertu laureatów. Po nim – o godz. 20.00 na scenę wyjdzie Wolna Grupa Bukowina.

Nikogo z artystów czy zespołów, zaproszonych do udziału w tym ważnym dla miasta wydarzeniu kulturalnym nie trzeba przedstawiać, bo każdy kto lubi świat poezji śpiewanej i piosenki turystycznej doskonale wie, że przeżyje piękny i wzruszający weekend.

Festiwal Piosenek Aleksandry Bacińskiej – naszej sławnej wąbrzeskiej autorki tekstów piosenek będzie popularyzować poezję Aleksandry Bacińskiej, niegasnącą od pokoleń siłę Krainy Łagodności oraz utalentowanych młodych i niekoniecznie młodych wykonawców, którzy zaprezentują się w konkursie festiwalowym. Festiwal ten jest ważnym wydarzeniem kulturalnym i mamy nadzieję, że zakotwiczy na zawsze w kalendarzu imprez i że dzięki niemu Wąbrzeźno stanie się nierozerwalną częścią Krainy Łagodności, w której śpiewa się teksty wąbrzeźnianki Aleksandry Bacińskiej.

Program Festiwalu:

1 października, sala widowiskowa WDK

  • od godz.15.30: wokaliści i zespoły – przesłuchania konkursowe
  • od godz. 20.30:

Gabi Gunia | Wszystkiego Najlepszego | Cztery Pory Miłowania | Leonard Luther

2 października, sala widowiskowa WDK

  • od godz.17.00: laureaci konkursu
  • od godz.20.00: legenda piosenki turystycznej – Wolna Grupa Bukowina

Karnet na dwudniowy Festiwal Piosenek Aleksandry Bacińskiej kupicie w kasie WDK za jedyne 50 zł lub na portalu Bilety24.pl pod linkiem: https://www.bilety24.pl/…/1212-festiwal-piosenek…

Są zniżki dla grup oraz posiadaczy Karty Seniora  (po 40 zł).

Masz pytanie – możesz zadzwonić do organizatora: WDK, 56 688 17 27 wew. 24.

Źródło: https://wabrzezno.com/2022/09/festiwal-piosenek-aleksandry-bacinskiej-wiemy-ilu-wykonawcow-wystapi-w-festiwalowym-konkursie/

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.