Aktualności

XI Wąbrzeski Festiwal Turystyczny

To już w czwartek! Pierwsze spotkanie z podróżnikami w ramach XI Wąbrzeskiego Festiwalu Turystycznego odbędzie się w bibliotece przy ul. Matejki 11 b.

Jako pierwszy, 22 września o godz. 17.00 o swojej podróży kajakiem przez Polskę opowie Jacek Pałubicki. Godzinę później prelegentem będzie Tomasz Stochmal, który zaprezentuje swój osobisty przewodnik po Polsce.


palubickistochmal

W piątek, 23 września  o godz. 17.00 będziemy gościć Wiktora Zakrzewskiego, który na motocyklu przemierzył Mołdawię, Ukrainę i Rumunię. O 18.00 mikrofon przejmą państwo Lucyna Gajowczyk Saniewska i Marcin Saniewski, którzy opowiedzą o podróży kamperem przez Bałkany. Wieczór podróżników zakończą o godz. 19.00 Szymon Krawczyk i Jarosław Krause, którzy odbyli niebywały spacer...

Sobotnie spotkania festiwalowe, 24 września, rozpocznie o 17.00 Cezary Borowy, utytułowany podróżnik-reportażysta, którego książka "Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach" w 2019 r. została uznana najlepszym podróżniczym debiutem, na największym festiwalu podróżniczym w Europie - Kolosach w Gdyni. Ostatnie spotkanie festiwalowe rozpocznie się o godz. 18.00. Janusz Janczewski i Przemysław Janczewski, czyli rodzinny duet podróżników, ojciec i syn opowiedzą o wspólnej sześciotygodniowej podroży po Ameryce Południowej.

Spotkaniom z podróżnikami towarzyszyć będą wystawy: Kolorowy świat banknotów, wystawa przygotowana przez Piotra Welsa oraz Kijów miasto sprzed wojny - wystawa fotograficzna.

W dniach 22-24 września zapraszamy tez do biblioteki na stoisko PODRÓŻNICZY BOOKCROSSING.
Jeśli masz książki podróżnicze, mapy, reportaże lub powieści o teamtyce turystycznej, albo ciekawe gadżety ze świata, z których nie będziesz już korzystać, przynieś je na stoisko, które będzie w Bibliotece w trakcie trwania całego festiwalu i dokonaj wymiany!
UWOLNIJ PRZECZYTANĄ KSIĄŻKĘ LUB ZAPOMNIANY GADŻET!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.