Jazzmani na okładkach JazzPRESSu

Do końca sierpnia w bibliotece będzie prezentowana wystawa okładek miesięcznika JazzPress.

Podczas trwającego od 03 do 07 lipca festiwalu jazzowego WąbJAZZno 2, wystawa zaistniała w przestrzeni miejskiej. Można ją było oglądać w oknach wystawowych sklepów na rynku i ul. 1-go Maja oraz w bibliotece. Od kilku dni wystawę w całości można oglądać u nas, na parterze biblioteki, w godzinach otwarcia placówki.

O powstaniu wystawy tak piszą jej twórcy:
Wystawa okładek e-miesięcznika JazzPRESS
Od samego początku JazzPRESS miał szczęście do zdjęć okładkowych – autorem pierwszej okładki był Iwo Zaniewski, później przez lata za sesje odpowiadał team Krzysztof Wierzbowski i Bogdan Augustyniak, a od ponad siedmiu lat front JazzPRESSu stał się autorską galerią prac Kuby Majerczyka.

Wyróżnikiem sesji okładkowych miesięcznika jest to, że na okładkach znajdują się wyłącznie polscy muzycy – od młodych, zdolnych, wartych wyróżnienia po największych mistrzów, legendy polskiego jazzu, takich jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Wojciech Karolak, Zbigniew Namysłowski i in.

O autorze zdjęć:
Amadeusz "Kuba" Majerczyk, ur. 1966.
Znany jako muzyk, do współpracy zapraszali go m.in. Obywatel G.C, Anna Maria Jopek, Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, a obecnie jest muzykiem zespołu Cree.
Fotografią zaczął zajmować się w wieku kilkunastu lat. Jego domeną stały się koncerty, portrety, reklama oraz krajobraz. Zdjęcia stanowiące okładki JazzPRESSu powstają w jego prywatnym atelier.

E-miesiecznik JazzPRESS
Wydawany od ponad 11 lat e-miesięcznik (ponad 120 numerów), poświęcony jazzowi, ale prezentujący również wszystko to, co ważne, ciekawe i inspirujące we współczesnej muzyce improwizowanej i w nurtach okołojazzowych: blues, ethno, free, funk i in.

Czasopismo zawiera około 100 stron recenzji, wywiadów, informacji o bieżących wydarzeniach, felietonów, relacji, a także tekstów przybliżających historię jazzu. Jako jedyne jazzowe medium ma własną codzienna audycję w paśmie dziennym "JazzPRESSjonizm" w RadioJAZZ.FM

Wydawcą jest Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ.
Średnio magazyn pobierany jest 3 500 razy.
Wszystkie numery pisma są dostępne bezpłatnie na stronie: http://www.jazzpress.pl/archiwum

Kilka lat temu do rodziny JazzPRESS (e-miesięcznik i portal www) dołączyła najmłodsza siostra: wydawana w cyklu półrocznym, licząca 32 strony papierowa gazeta JazzPRESS.