Aktualności

Spotkanie z Dorotą Masłowską

We wtorek 17 maja br. zapraszamy na spotkanie z Dorotą Masłowską.

Dorota Masłowska (ur. 3 lipca 1983 w Wejherowie) to polska pisarka, dramatopisarka, felietonistka, kompozytorka, piosenkarka i producentka muzyczna.

Zadebiuotowała w 2000 w konkursie „Dzienniki Polek” zorganizowanym przez miesięcznik „Twój Styl", zdobywając pierwszą nagrodę. W tym samym roku opublikowała w czasopiśmie literackim "Lampa" opowiadanie "Wyprawa na dach wieżowca". W czerwcu 2002 roku otrzymała pierwsze miejsce w VII edycji konkursu poetyckiego „O Złote Pióro Sopotu”.

Największy rozgłos przyniosła jej debiutancka powieść napisana w trakcie przygotowań do egzaminu dojrzałości - "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną". Książka była promowana jako „pierwsza polska powieść dresiarska”. Dla autorki zaowocowała Paszportem Polityki, nagrodą Złote Pióro Sopotu oraz nominacją do Nike. Wydany dwa lata później "Paw królowej" przyniósł Masłowskiej nagrodę Nike. W 2012 ukazała się jej trzecia powieść "Kochanie, zabiłam nasze koty". W 2018 roku Masłowska powróciła poematem „Inni ludzie”.

 W 2013 roku, nakładem Wydawnictwa Literackiego wydany został wywiad rzeka z autorką pt. "Dusza światowa", rok później adresowana do dzieci i dorosłych książka "Jak zostałam wiedźmą", zaś w 2015, 2017 i 2020 roku ukazały się trzy zbiory jej felietonów, kolejno "Więcej niż możesz zjeść", "Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu" oraz "Jak przejąć kontrolę nad światem 2".

 Jej dramat "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" wystawiany był m.in w Australii, USA i na Sachalinie. Za napisaną dla Teatru Rozmaitości sztukę "Między nami dobrze jest" (2008) otrzymała nagrodę Ministra Kultury.  W 2014 roku pod pseudonimem Mister D Masłowska zadebiutowała jako kompozytorka i piosenkarka, wtedy ukazała się jej płyta "Społeczeństwo jest niemiłe".

Z czytelnikami wąbrzeskiej biblioteki Dorota Masłowska spotka się 17 maja, o godz. 17:00. ZAPRASZAMY!

 

 

(Fot. Weronika Ławniczak dla Vogue Polska)

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.