Aktualności

Wernisaż bibliotekarki

Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych naszej koleżanki, Sabiny Olszewskiej.

9 maja 2022 r., o godz. 17:00 w siedzibie wąbrzeskiej biblioteki, po raz pierwszy publicznie zaprezentuje, skrzętnie skrywaną dotąd w szufladzie, własną twórczość plastyczną - Sabina Olszewska.

Wąbrzeźnianka z urodzenia i wyboru; bibliotekarka – z trwającej nieprzerwanie miłości do książek, która sprawia, że praca nie jest obowiązkiem, lecz pasją. To właśnie tu, w bibliotece, może spożytkować się twórczo i kreatywnie. Nie znosi bowiem jednostajności i monotonii w działaniu, choć – paradoksalnie - ceni sobie życiową stabilność.

Malowanie to pokłosie młodzieńczych tęsknot i plenerów malarskich organizowanych od kilku lat w Wąbrzeskim Domu Kultury. Prowadzący je artysta z Warszawy – Andrzej Sobczyk pokazał malarskie techniki, ale - przede wszystkim -  otworzył głowy, a właściwie serca uczestników, bo właśnie sercem powinno się malować.

TWARZE… Czasem przedstawione dosłownie, a czasem aluzyjnie, metaforycznie. Twarz najpełniej wyraża emocje, a to jest to, co – zdaniem Sabiny Olszewskiej - w twórczości najważniejsze. Emocje, nastrój chwili i jeszcze coś, co trudno nazwać. Dlatego też największą inspiracją dla niej jest czysta kartka papieru i rozłożone farby. Po prostu…

Mamy nadzieję, że dacie się zaprosić na wernisaż, który wpisuje się też w powiatowe obchody Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek.
Prace, które wyszły spod pędzla Sabiny to miniatury tworzone akwarelami, czasem z dodatkiem grafitu, atramentu, paintbrusha. Są delikatne, oniryczne, sprawiają wrażenie niedokończonych. Zostawiają nam pole do interpretacji, dopowiedzenia...
Przyjdźcie do biblioteki 9 maja i przekonajcie się sami, dodajcie otuchy naszej debiutantce, bo trochę panikuje ;-)

Spotkanie uświetni występ wokalistki - Aleksandry Góralskiej!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.