Biblioteka pomaga

Naszym gościom z Ukrainy, którzy przebywają na Stadionie Miejskim im. Jana Wesołowskiego w Wąbrzeźnie użyczyliśmy dziś laptop i dwa tablety.

Ze sprzętu będą mogły korzystać osoby szukające w Wąbrzeźnie schronienia przed wojną podczas pobytu w naszym mieście.
Urządzenia z podłączeniem do internetu mogą posłużyć do kontaktu z bliskimi, a choćby do chwili rozrywki. Przygotowaliśmy też ulotki zapraszające do biblioteki w języku ukraińskim oraz linki pod którymi nasi goście znajdują darmowe ebooki do pobrania.
Wraz z elektroniką na stadion pojechały gry, puzzle i materiały plastyczne, a także kilka słodkich upominków dla dzieci.
📘📒 Przypominamy o trwającym w bibliotece kiermaszu książek, z którego dochód przeznaczymy dla uchodźców. Wrzućcie swoją cegiełkę do puszki. Potrzeby są ogromne!

#мирдляУкраїни #stopwojnie #pokoj #nowar #peace #мир #pokojdlaukrainy #SolidarnizUkrainą #ZbibliotekarzamiUkrainy