Aktualności

Bibliodruhy ocalą historię

W listopadzie 2017 r. MiPBP w Wąbrzeźnie zainicjowała cykl spotkań z harcerzami pod nazwą „Bibliodruhy”. Odwiedziły nas już drużyny harcerskie i zuchowskie działające przy SP 2 oraz drużyna "Poszukiwaczy" z SP 3.

Celem tych spotkań jest zapoznanie młodych ludzi z bibliotecznymi zbiorami dawnych dokumentów, pamiątek, listów i zdjęć. Mamy też nadzieję rozbudzić ciekawość historyczną harcerzy i zachęcić ich do poszukiwania tego typu pamiątek w ich rodzinnych domach.
Pretekstem do dyskusji były eksponaty zgromadzone na wystawie „Historia ocalona - dokumenty i pamiątki”, które zaprezentowała druhom dyrektor MiPBP Aleksandra Kurek. Jak wyglądała wojenna kenkarta, jakie kapelusze nosiły nasze praprababki, jak plażowano nad jeziorem Zamkowym w l. 30 minionego wieku ? – wszystko to bardzo zainteresowało młodych ludzi. Jak na harcerzy przystało przyjęli wyzwanie i zobowiązali się poszukiwać starych dokumentów dotyczących naszej małej ojczyzny. Jakie skarby uda im się odnaleźć wśród rodziny i przyjaciół przekonamy się na następnym spotkaniu.

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.