Nie tylko książki

Academica, czytaki, czytniki e-booków. Czy znasz te usługi biblioteczne?

Academica to największa w Polsce bezpłatna, pełnotekstowa baza online polskich publikacji naukowych (książek i czasopism) ze wszystkich dziedzin wiedzy, tworzona i systematycznie uzupełniana przez Bibliotekę Narodową. Aktualnie udostępnia prawie 3 500 000 tekstów: artykułów, monografii, podręczników i skryptów. Dysponuje dwoma rodzajami dostępu: nieograniczonym – publikacje oznaczone zieloną kropką są dostępne dla każdego użytkownika internetu bez żadnych ograniczeń z każdego urządzenia oraz ograniczonym – publikacje są dostępne tylko na wyznaczonych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica.
Taki właśnie terminal jest do Waszej dyspozycji w Wypożyczalni dla Dorosłych MiPBP w Wąbrzeźnie, przy ul. Matejki 11 B.

REGULAMIN KORZYSTANIA Z ACADEMICI

Czytak to przenośny, bardzo prosty w obsłudze odtwarzacz audiobooków, czyli "książek mówionych", tj. czytanych przez lektorów.
CZYTAKI przeznaczone są dla osób niewidomych i słabowidzących.
W wąbrzeskiej bibliotece osoby z niepełnosprawnością wzroku mogą wypożyczyć CZYTAK wraz z audiobookami.

REGULAMIN KORZYSTANIA Z CZYTAKA

W ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego biblioteka zakupiła w 2020 r. 12 nowoczesnych czytników ebooków. Czytniki można wypożyczyć w Wypożyczalni dla Dorosłych i wraz z kodem do Legimi, który też możecie od nas otrzymać, korzystać z ponad 60. tys. ebooków i audiobooków.

REGULAMIN KORZYSTANIA Z CZYTNIKÓW