Aktualności

Noc Bibliotek - wyróżniona!

Miło nam poinformować, że znaleźliśmy się w gronie 50 wyróżnionych bibliotek spośród 1300, biorących udział w tegorocznej akcji Noc Bibliotek.

 

Właśnie dotarł do nas dyplom i nagroda w postaci pakietu książek nawiązujących do tegorocznego hasła akcji "Czytanie wzmacnia"💪📖 od sponsora nagród firmy Platon.

Tegoroczna VII już edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Biblioteki Narodowej, jak zwykle zgromadzila ponad tysiąc bibliotek, które „wieczorową porą” zaprosiły czytelników w swoje progi, na przeróżne atrakcje. VII wydanie akcji odbyło się w sobotę 9 października 2021 r. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. W wąbrzeskiej bibliotece hasło to rozwinęliśmy potrójnie:
1. Najmłodszych użytkowników naszej biblioteki przekonywaliśmy, że : "czytanie wzmacnia... empatię!". Na warsztatach, podczas wspólnych zabaw i dyskusji wprowadziłyśmy dzieci w rzeczywistość ludzi niewidzących, niesłyszących oraz niesprawnych ruchowo. Pokazałyśmy z czym takie osoby muszą się borykać w codziennym życiu i nauczyłyśmy je, jak prawidłowo pomóc osobom niepełnosprawnym, bez okazywania litości.
2. Dla dorosłych czytelników przygotowaliśmy spotkanie z niezwykłym pisarzem Januszem L. Wiśniewskim, którego debiutancka powieść "Samotność w sieci" na początku XXI zawojowała rynek i podbiła serca czytelniczek. Na spotkanie do Wąbrzeźna pisarz przyjechał wraz ze swoją partnerką Eweliną Wojdyło. Wspólnie przekonywali naszych czytelników, iż "czytanie wzmacnia... związki".
3. Na zakończenie Nocy, przygotowaliśmy mocne uderzenie w postaci rockowego koncertu. Sylwester Domański zaśpiewał miłosne piosenki ze swojej płyty "Amore" oraz covery popularnych polskich hitów. Jeśli znacie hasło "Nie czytasz? Nie idę z tobą do łóżka!", to pewnie już wiecie, że tym eventem chciałyśmy podkreślić, iż "czytanie - zwłaszcza poezji - wzmacnia... atrakcyjność"!

ZOBACZ RELACJĘ

Noc nagroda

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.