Aktualności

Katarzyna Zdanowicz - spotkanie z dziennikarką

8 grudnia, o godz. 17:00 Biblioteka zaprasza na spotkanie z dziennikarką i autorką książki "Zawsze mówi, że wróci" - Katarzyną Zdanowicz.

 

KATARZYNA ZDANOWICZ to dziennikarka, prezenterka telewizyjna. Karierę zaczynała w lokalnej telewizji w Solcu Kujawskim. Pracowała też w „Gazecie Wyborczej” w oddziałach bydgoskim i toruńskim. Potem przyszedł czas na Radio Gra w Bydgoszczy. Od 2007 roku mieszka w Warszawie. Była producentką Wydarzeń w Polsacie. Prowadziła programy w Polsat News. Od 2013 do 2021 roku związana była z TVN24. Współpracowała z Dzień Dobry TVN. Pisze do tygodnika „Polityka”. Na spotkaniu w Wąbrzeskiej Bibliotece będzie promować swoją debiutancką książkę pt. "Zawsze mówi, że wróci".

 Spotkamy w tej książce dziewięć niezwykłych kobiet. Przeczytamy opowieści o czekaniu, lękach, dumie, a nierzadko rozpaczy. Kiedy oni zdobywają najwyższe szczyty świata, są bohaterami mediów, one w domach walczą z codziennością. Jak dużo są w stanie poświęcić w związkach, żeby partner mógł realizować swoją ekstremalną pasję? W imię czego żony i partnerki himalaistów żyją w cieniu wielkiej góry?

To nie jest książka o himalaistach, ale ma się wrażenie, jakby byli w pokoju obok i chętnie szerzej otworzyli drzwi, za którymi Katarzyna Zdanowicz prowadzi rozmowy z ich żonami i partnerkami. Co by wtedy usłyszeli? Kawał trudnej prawdy również o sobie, odgłosy i zapachy zwyczajnego życia, w którym nie uczestniczyli, będąc na wielomiesięcznych wyprawach, śmiech i łzy, czasem wściekłość, zawsze nadzieję, że przecież wróci.

Opowiadają: Ewa Kurtyka, Katarzyna Wielicka, Izabela Hajzer, Elżbieta Pawlikowska, Elżbieta Dąsal, Aniela Łukaszewska, Anna Solska Mackiewicz, Aleksandra Leksińska, Agnieszka Korpal

Na spotkanie obowiązują darmowe wejściówki. Można je odbierać w siedzibie biblioteki lub zarezerwować telefonicznie pod numerem tel. 56 688 18 21.

Gorąco zapraszamy na ciekawe, grudniowe popołudnie w Bibliotece!

PLAKAT ZDANOWICZ1

Spotkanie zorganizowano w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, sfinansowane ze środków Instytutu Książki.

Wykorzystano zdjęcie autorstwa Adama Tuchlińskiego.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.