Aktualności

Biblioteka Ambasadorem Konkursu filmowego!

 Biblioteka Wąbrzeska została Ambasadorem Konkursu Filmowego z okazji 75 urodzin Detektywa Blomkvista we współpracy z Wydawnictwem Jung-off-ska.

 Marzysz o graniu w filmach? A może widzisz się za kamerą w roli reżysera?

Zbierz ekipę i nakręć film inspirowany przygodami Detektywa Blomkvista, bohatera książek Astrid Lindgren:

(Część 1: Detektyw Blomkvist; Część 2: Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie; Część 3: Detektyw Blomkvist i Razmus, rycerz Białej Róży).

WSPÓŁPRACA Z WYDAWNICTWEM JUNG-OFF-SKA

Kalle Blomkvist kończy w tym roku 75 lat. Z tej okazji Wydawnictwo Jungoffska ogłasza konkurs filmowy, którego Ambasadorem została Wąbrzeska Biblioteka.
Rok temu bawiliśmy się przez cale Lato z Pippi z okazji jej 75 urodzin, nasze prace plastyczne zostały dostrzeżone w finale konkursu, a nasza Biblioteka, jako Najlepszy Ambasador zdobyła nagrodę w postaci spotkania z panią Edytą Jungowską, które odbędzie się już we wrześniu.

LATO Z PIPPI SPRAWDŹ

DLACZEGO BLOMKVIST?

W tym roku zachęcamy Was do zapoznania się z przygodami Kallego Blomkvista , który marzy o tym, żeby zostać detektywem. Czy w sennym, rodzinnym miasteczku Lilkoping wydarzy się coś na miarę śledztw Herkulesa Poirot, albo Sherlocka Holmesa? Kalle wolałby mieszkać w londyńskich slumsach albo chociaż w chicagowskiej dzielnicy przemysłowej, gdzie nie brakuje złoczyńców, a trup ściele się gęsto. A tymczasem i w Lilkoping pojawia się postać, którą należy uważnie obserwować…
Tak zaczyna się pierwsza część przygód 13-letniego detektywa. Zachęcamy do sięgnięcia po książki i audiobooki z naszych zbiorów. Na przygotowanie filmów konkursowych macie czas do końca września!

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

W Konkursie mogą wziąć udział „ekipy filmowe” składające się minimum z jednego dziecka i z jednego dorosłego (dorośli mogą, ale nie muszą być członkami rodziny np. rodzice, pełnoletnie rodzeństwo, dziadkowie, wujkowie, ciocie, kuzynostwo), ale równie dobrze ekipa może liczyć 10 osób (maksymalnie!). Ważne, by liczba dorosłych uczestników nie była większa niż uczestników dziecięcych - w wieku 7-16 lat (np. 4 dorosłych 6 dzieci lub 1 os. dorosła i 9 dzieci).

ZADANIE KONKURSOWE

Zadaniem konkursowym jest nakręcenie maksymalnie do 5 minut filmu inspirowanego przygodami Kallego Blomkvista i jego przyjaciół.

a. Film może być wierną bądź autorską adaptacją jednej ze scen z którejkolwiek z trzech części przygód Detektywa Blomkvista.
b. Film może też być rodzajem trailera – zapowiedzią przyszłego dzieła filmowego, czyli dynamiczną sekwencją ujęć, która w krótki sposób przedstawi istotne zdarzenia i bohaterów z wybranej części przygód Detektywa Blomkvista.
c. Film może być również rodzajem teasera – „zachęcajki” – czyli sekwencji ujęć wzbudzającej zaciekawienie, ale niekoniecznie zdradzającej fabułę, a jedynie zapowiadającej klimat opowieści.
Praca Konkursowa powinna zawierać tytuł filmu oraz 3 - 5 zda ń opisu (który tytuł, fragment, rozdział książki został przedstawiony na filmie), który należy dokonać w formularzu zgłoszenia – załącznik nr 1 regulaminu.

NAGRODY

Nagrody przewidziane w Konkursie to zestawy audiobooków Wydawnictwa Jung-off-ska oraz:
1 Miejsce: Zaproszenie na wycieczkę po planie filmowym serialu z Wydawnictwem Jung-off-ska, we wspólnie uzgodnionym terminie, nie później niż 30.06.2022 r. Spotkanie rozpocznie się na Dworcu Centralnym w Warszawie w godzinach przedpołudniowych. Organizator zapewnia lunch oraz transport na plan filmowy i z powrotem na dworzec po południu.
Ponadto Organizator prześle dla każdego z ekipy filmowej 3 dowolnie wybrane publikacje (audiobooki lub książki) Wydawnictwa Jung-off-ska ze specjalną dedykacją i autografem Edyty Jungowskiej.
2 Miejsce: Indywidualne spotkanie „ekipy filmowej” z Edytą Jungowską w placówce Ambasadora.
Ponadto Organizator prześle dla każdego z ekipy filmowej 3 dowolnie wybrane publikacje (audiobooki lub książki) Wydawnictwa Jung-off-ska ze specjalną dedykacją i autografem Edyty Jungowskiej.
3 Miejsce: Organizator prześle dla każdego z ekipy filmowej 3 dowolnie wybrane publikacje (audiobooki lub książki) Wydawnictwa Jung-off-ska ze specjalną dedykacją i autografem Edyty Jungowskiej.
Wyniki Konkursu zostaną podane do wiadomości publicznej 27.11.2021 r. na stronach internetowych i portalach społecznościowych Organizatora.

POBIERZ REGULAMIN

POBIERZ ZAŁĄCZNIK NR 1

POBIERZ ZAŁĄCZNIK NR 2

Blomkvist plakatOK1

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.