Wąbrzeźno w nowej perspektywie - KONKURS

Zapraszamy do udziału w naszym dorocznym, ale "zliftingowanym" konkursie "Wąbrzeźno moje miejsce na ziemi".

WĄBRZEŹNO W NOWEJ PERSPEKTYWIE

Hasłem tegorocznej, jubileuszowej, XX edycji konkursu, który tym razem ma wyjątkową formułę konkursu fotograficznego jest: WĄBRZEŹNO W NOWEJ PERSPEKTYWIE .

Do udziału zapraszamy mieszkańców miasta Wąbrzeźno i powiatu wąbrzeskiego.

ZADANIEM UCZESTNIKA

jest wykonanie fotografii swojej miejscowości z wykorzystaniem: tzw. wymuszonej perspektywy (Wymuszona perspektywa to sztuczka fotograficzna wywołująca złudzenie optyczne - fotografowane obiekty wydają się większe, mniejsze lub bardziej oddalone dzięki niecodziennemu dobieraniu pozycji ludzi, miejsc lub obiektów względem siebie. Poniżej zamieszczamy zdjęcia poglądowe)

lub
naniesienia obiektów graficznych na wykonaną wcześniej fotografię rodzinnej miejscowości, aby pokazać jak może ona wyglądać w przyszłości.
Zdjęcia powinny promować przedstawianą na nich miejscowość, w związku z tym muszą zawierać rozpoznawalne elementy (np. architektura, panorama, znane - ale niekoniecznie oczywiste - miejsce). Prace muszą być nadsyłane w formie elektronicznej na podany wyżej adres mailowy. Pliki cyfrowe powinny być zapisane w formacie JPG lub PNG, min. 300 DPI lub w formie plików przygotowanych do druku w formacie PDF/TIFF, profil kolorystyczny CMYK, 300 dpi.
Praca powinna być zatytułowana i podpisana imieniem i nazwiskiem. W mailu prosimy zamieścić również adres, wiek, telefon lub e-mail uczestnika oraz dołączyć zamieszczone w załączniku do Regulaminu OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA KONKURSU. W imieniu osoby niepełnoletniej wypełnia je rodzic lub opiekun prawny.
Termin nadsyłania prac – 2 czerwca 2021 r.
Organizator konkursu:
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie, ul. Matejki 11 B
Tel. 56 688 28 92, 56 688 18 21 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.biblioteka.wabrzezno.co

REGULAMIN

Jury oceniać będzie oryginalność ujęcia, pomysłowość zastosowanej techniki oraz walory promocyjne wykonanego zdjęcia. DLA ZWYCIĘZCÓW PRZEWIDZIANE SĄ NAGRODY STAROSTY I BURMISTRZA ORAZ BIBLIOTEKI. Lista zwycięzców oraz sposób odbioru nagród zostaną opublikowane na naszej stronie w terminie do 11 czerwca 2020 r. Uczestnicy otrzymają również indywidualne powiadomienia.