Aktualności

Spotkanie z Grzegorzem Borowcem

Już w czwartek, 13 maja o godz. 17:00 w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, zapraszamy na wirtualne spotkanie autorskie z lokalnym poetą Grzegorzem Borowcem

Na spotkaniu autor, urodzony w Grudziądzu, mieszkaniec okolic Radzynia Chełmińskiego, później Wąbrzeźna, a obecnie Torunia, będzie opowiadał o swoim najnowszym, trzecim tomiku wierszy.
Czy po „Trudnym splinie” i „Jest spokojnie” możemy spodziewać się zmiany stylistyki, czy też poeta pozostanie w „swoim własnym lirycznym idiomie”?
O twórczości Borowca tak pisał dr Karol Alichnowicz: "Kiedyś określało się taką poezję mianem "czarnej", ponieważ wyrażała gorzką świadomość tragizmu istnienia. Literatura polska zna co najmniej kilku "kaskaderów literatury" (m.in. A. Bursa, R. Wojaczek, K. Ratoń), być może tak należałoby również spojrzeć na wiersze Grzegorza Borowca."
Grzegorz Borowiec wiersze pisze od kilu lat, udzielał się również w zespołach muzycznych, z wykształcenia jest robotykiem. Spotkanie będzie można śledzić na profilu Facebookowym Biblioteki: https://www.facebook.com/BibliotekaWabrzezno

 

Zobacz relację ze spotkania z poetą w lutym 2019 roku.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.