Aktualności

Zaświeć się na niebiesko

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu.

Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata – obok raka, cukrzycy czy AIDS. 

Wraz z wąbrzeskim Przedszkole Terapeutyczne Jedno Słońce zachęcamy Was -  dziś i przez cały kwiecień - do wsparcia chorych na autyzm: "zaświećmy się na niebiesko" 💙💙💙 w Światowym Dniu Wiedzy na Temat Autyzmu.
Autyzm na całym świecie dotyka coraz większej grupy ludzi. Statystki w niektórych krajach są alarmujące. W Stanach Zjednoczonych szacuje się, że 1 dziecko na 110 ma autyzm, jest to sześciokrotny wzrost w ciągu ostatnich dwudziestu lat. W Europie żyje już 5 milionów osób z autyzmem, dla których każda zmiana społecznej świadomości ma fundamentalne znaczenie.
U podstaw autyzmu leży nieprawidłowa praca mózgu, której przyczyn nie znamy. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe.
Wciąż nie ma lekarstwa na autyzm, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby osobom z autyzmem żyło się lepiej. W bibliotece znajdziecie sporo książek, które pomogą podnieść świadomość na temat tego schorzenia. Prezentujemy je na "wystawie za szybą" wraz z pracami plastycznymi przedszkolaków z "Jednego Słońca". Zapraszamy 💙

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.