Życzą Wasi bibliotekarze

Koncert, wykład i książki na Nowy Rok!

Ubiegający rok był Rokiem szczególnym, nie tylko ze względu na pandemię, która nas zaskoczyła, ale także na planowane obchody jubileuszu 100-lecia powrotu Wąbrzeźna do Macierzy. Obostrzenia sanitarne nie pozwoliły na realizację wielu imprez i jubileuszowych inicjatyw, dużą część organizatorzy przenieśli do sieci. Jednym z takich wydarzeń jest minikoncert  pieśni patriotycznych i świątecznych. Drugim - wykład prof. Dariusza Dąbrowskiego poświęcony wąbrzeskim wydarzeniom sprzed 100 lat. Oba wydarzenia zostały zrealizowane w ramach projektu pt. "W stulecie powrotu Wąbrzeźna do wolnej Polski" przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana Toruń.
Projekt był współfinansowany ze środków Urząd Miasta Wąbrzeźno. Partnerami projektu są Biblioteka Wąbrzeska oraz Wąbrzeski Dom Kultury.
Koncert zrealizowali: 🎸Jacek Beszczyński - śpiew, gitara; 🎹 Leszek Miliński - pianino; Szymon Szczęsny - montaż.

Zapraszamy do wysłuchania koncertu i wykładu! Przypominamy również, że w Sylwestra Biblioteka będzie zamknięta! Dlatego po porcję noworocznej literatury udajcie się Państwo w ciągu najbliższych dni. Biblioteka wraz z Filiami czynna jest w standardowych godzinach otwarcia do środy włącznie. Zapraszamy!