Aktualności

Zostaliśmy Najlepszym Ambasadorem!

Jest nam ogromnie miło, w ten piękny wigilijny dzień powiadomić naszych Czytelników o sukcesie Wąbrzeskiej Biblioteki!

 Zostaliśmy Najlepszym Ambasadorem akcji #LatoZPippi! Wydawnictwo Jung-Off-Ska doceniło nasze zaangażowanie w organizację lokalnego etapu Konkursu Familijnego z okazji 75 Urodzin Pippi. Odebraliśmy to wyróżnienie 18 grudnia podczas uroczystej gali online, ale do dziś byliśmy zobligowani do zachowania tajemnicy. Otrzymaliśmy wspaniały dyplom oraz audiobooki z wydawnictwa Pani Edyty Jungowskiej dla naszych czytelników. Jednak najważniejsza nagroda to obietnica odwiedzin Pani Edyty i spotkania z wąbrzeźnianami. Już nie możemy się doczekać!

Organizatorzy poprosili nas o napisanie kilku zdań o naszej książnicy. O tym dlaczego zdecydowaliśmy się wziąć udział w konkursie? Za co lubimy Pippi? I jak postrzegamy pracę w bibliotece? Ten tekst pojawił się na profilu FB Wydawnictwa Jung-off-ska:
"Biblioteka wąbrzeska to nieduży zespół, raptem osiem osób. Dlatego wszelkie inicjatywy, imprezy, wydarzenia przygotowujemy „wespół w zespół”. Czy są to wakacje w bibliotece, Noc Bibliotek, czy też spotkania autorskie.
Podobnie było z Konkursem „Lato z Pippi”, który stał się naszą sztandarową, (z konieczności) on-linową akcją na tegoroczne lato. Przygotowywałyśmy posty, infografiki, plakaty, prezentacje o Pippi i Astrid, a także zaprosiłyśmy do Wąbrzeźna wystawę o Lindgren przygotowaną przez Ambasadę Szwecji w Polsce. Wszystko, żeby rozpropagować konkurs i zachęcić dzieciaki do udziału w nim. Na szczęście udało się też przeprowadzić warsztaty stacjonarne. Wspólnie z rodzinnymi duetami uczyliśmy się pisać limeryki i malować w konwencji wielkich malarzy. Ze względu na restrykcje sanitarne przygotowania wymagały wiele pracy, żeby zapewnić uczestnikom pełne bezpieczeństwo. Ale udało się!
Myślę, że dzięki Konkursowi duża liczba osób przypomniała sobie uroczą, rudą buntowniczkę Pippi i jej autorkę, niezrównaną orędowniczkę praw dzieci do beztroskiego dzieciństwa. Astrid znana jest głównie z autorstwa „Dzieci z Bullerbyn” jako, że jest to lektura szkolna. Na każdym kroku przypominałyśmy więc, że są jeszcze: Emil, Lotta, Madika, Bracia Lwie Serce, Ronja i Pippi właśnie! A liczba wypożyczanych książek Astrid wyraźnie wzrosła.
W pracy bibliotekarza to właśnie jest najwspanialsze, że co chwila odkrywamy nowe światy i wciąż uczymy się czegoś nowego. Sadzimy las w słoiku, albo urządzamy silent disco. Tworzymy wystawy, zapraszamy pisarzy i znanych celebrytów, organizujemy koncerty, ale nigdy nie tracimy z oczu tego co najważniejsze… Pięknych, mądrych i budujących książek, takich jak te o Pippi!"

Dziękujemy za to wspaniałe wyróżnienie!

 

Pragniemy też serdecznie podziękować kilku wyjątkowym osobom, które wsparły nas swoją wiedzą, zdolnościami i bezinteresownym zaangażowaniem podczas realizacji projektu #latozpippi. 🧡Justyna Zarębska poprowadziła warsztaty plastyczne, 🧡 Ola Góralska nauczyła nas pisać limeryki, 🧡Daria Wojdyło zaprojektowała piękne zakładki, które wydrukowały 🧡 Wąbrzeskie Zakłady Graficzne sp zoo Pana Leszka Dembka, a burmistrz 🧡 Tomasz Zygnarowski zmobilizował całą drużynę, która wspólnie przeczytała fragment "Pippi Pończoszanki". 

Agnieszka Błaszak

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.