Aktualności

Noc Bibliotek w sam las...

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że ze względu na zaostrzenie się sytuacji epidemiologicznej i ogłoszenie całego kraju "strefą żółtą" przekładamy wydarzenia 🌌 NOCY BIBLIOTEK ☹️


🌳Jak tylko sytuacja na to pozwoli ustalimy nowy termin spotkania z Marcin z Lasu -Marcin Kostrzyński, który serdecznie pozdrawia wszystkich wąbrzeźnian.
🌳W innym terminie odbędą się również warsztaty rodzinne "W sam las".
💻 Jutro zapraszamy Was do śledzenia naszego profilu fejsbukowego, na którym znajdą się różne on-linowe atrakcje: "grzybobranie", konkurs, "gawęda o drzewach", "las w słoiku"- warsztaty wirtualne oraz relacja z ogólnopolskiej inauguracji akcji Noc Bibliotek.
Zapraszamy❗️

Zdjęcie przedstawia plakat informujący o wydarzeniach Nocy Bibliotek. Utrzymany jest w ciemnych barwach z zielonym logo z napisem Noc Bibliotek. Przez plakat przechodzi czerwony pasek z napisem: odwołane.

Klimat na czytanie to hasło tegorocznej Nocy Bibliotek! Intencje organizatorów można rozumieć dwojako: jako dobry czas na czytanie kiedy inne formy kulturalnego spędzania czasu są ograniczone lub dosłownie – tak jak my w naszej bibliotece potraktowałyśmy temat, czyli ekologicznie.
Podczas naszej Nocy, która nosi podtytuł „W sam las” będziemy popularyzować wiedzę o lesie. Lesie, który jest „fabryką tlenu”, „płucami świata’. Chroni nas przed szkodliwym wpływem przemysłu, osłania glebę i wody. To ostoja tysięcy gatunków roślin i zwierząt. Miejsce wytchnienia dla nas ludzi.


🌲O godz. 16.00 zapraszamy rodzinne duety – dziecko + rodzic na spotkanie z leśnikami
- leśniczym Wiesławem Sicińskim i podleśniczym Tomaszem Gardziszem. Będziemy mieli okazję posłuchać na czym polega praca leśniczego, co kryją nasze lasy, jakie mieszkają tu zwierzęta i jakie rosną drzewa, gdzie znaleźć grzyby i inne leśne owoce. Pan podleśniczy Tomasz Gardzisz zagra sygnały na rogu myśliwskim!
Podczas warsztatów florystycznych wykonamy „las w słoiku”, czyli miniaturowy zagajnik w szklanym naczyniu, który pozwoli cieszyć się pięknem lasu w zaciszu własnego domu.
Zapewniamy wszystkie potrzebne elementy kompozycji.
🌲W tym samym czasie na profilu fejsbukowym biblioteki będzie można zagrać online w Grzybobranie, wziąć udział w quizie wiedzy – oczywiście o lesie oraz wysłuchać „Leśnego bajania Baby Jagi”, czyli opowieści Jagody Kurek – kulturoznawczymi, edukatorki i pasjonatki kultury słowiańskiej, na temat roli drzew w mitologii słowiańskiej.
🌲Na zakończenie naszej Nocy zapraszamy na spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim (godz.18:00)
Wielkim propagatorem wiedzy o lesie i jego mieszkańcach. Autorem filmów i książek m.in. „Gawędy o wilkach i innych zwierzętach”. Znanym z występów w weekendowym wydaniu Dzień dobry TVN oraz kanału na YouTube „Marcin z lasu”.
Dla uczestników naszej Nocy będziemy mieli jeszcze jedną bardzo SMACZNĄ niespodziankę!

🌲Ilość osób, które możemy zaprosić na Noc Bibliotek będzie ograniczona i będą obowiązywały wejściówki (osobne na warsztaty i spotkanie autorskie). Do odbioru od piątku 25 września w Wypożyczalni dla dorosłych MiPBP, ul. Matejki 11 B.

Zobacz jak było rok temu!

 

Sponsorem wąbrzeskiej Nocy bibliotek jest Naleśnictwo Golub-Dobrzyń. 
Dziękujemy!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.