Aktualności

Wyprawy literackie po raz XVII!

Już po raz XVII Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wąbrzeźnie zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w Powiatowym Konkursie Literackim "Wyprawy Literackie".

 

Jak co roku proponujemy dwa rodzaje konkursów (do wyboru) pod wspólnym tematem: EKO JA – EKO MY. Jak piszemy w Regulaminie: My, ludzie, mamy bardzo duży wpływ na środowisko, a tym samym możemy też decydować, jaki będzie nasz ślad na Ziemi. Czy nauczymy się, jak dbać o środowisko, czy też będziemy korzystać z zasobów planety i myśleć tylko o sobie? Życie z poszanowaniem otaczającej przyrody nabiera coraz większego znaczenia, dlatego szeroko pojęta ekologia jest tematem wiodącym w tej edycji konkursu.
✒️
Warunkiem uczestnictwa w konkursie literackim „O ZŁOTY KAŁAMARZ” jest dostarczenie do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie (lub do innej biblioteki publicznej w powiecie wąbrzeskim) pracy konkursowej w terminie do 20 listopada 2020 r. Zadaniem uczestnika konkursu jest napisanie krótkiego opowiadania, ułożenie wiersza, stworzenie komiksu o tematyce ekologicznej. Własne ilustracje lub zdjęcia będą dodatkowym atutem pracy.
Oceny prac dokona komisja powołana przez Organizatora, a najlepsi otrzymają nagrody i wyróżnienia.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w siedzibie biblioteki przy ul. Matejki 11 B.
O terminie uczestnicy zostaną powiadomieni indywidualnie.

🎭
Warunkiem uczestnictwa w konkursie RECYTATORSKO-TEATRALNYM „O ZŁOTĄ MASKĘ” jest dostarczenie do biblioteki karty zgłoszenia uczestnika lub grupy uczestników w terminie do 10 listopada 2020 r. Zadaniem uczestników jest prezentacja wiersza, fragmentu utworu, scenki teatralnej lub kabaretowej, opartej na tekstach literackich o tematyce ekologicznej i nagranie jej w formacie mp4. Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 min. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, prosimy o przesłanie nagrania występu na adres mailowy biblioteki (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

WYPRAWY2020 PLAKAT

📣 UWAGA! Termin nadsyłania prac przedłużamy do 20 listopada!

Pobierz kartę zgłoszenia

 

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.