Lato z Pippi

Biblioteka Wąbrzeska została Ambasadorem rodzinnego konkursu Lato z Pippi. Do rywalizacji zapraszamy duety: dziecko i dorosły członek rodziny,

którym może być rodzic, pełnoletnie rodzeństwo, dziadkowie, wujek, ciocia. Możecie stworzyć pracę plastyczną (dzieci do 12 lat) lub napisać limeryk (dzieci do 16 lat) z Pippi w roli głównej!

🎨 Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką (m.in. rysowanie, malowanie, rzeźbienie, lepienie (glina, plastelina, masa solna, modelina itp.), wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, grafika, kolaż, instalacje, video-art, konstrukcje z różnego materiału (np. papier, szmaty i sznurek). Tematem pracy jest „Pippi w malarstwie polskim i światowym”, czyli plastyczny wizerunek Pippi inspirowany twórczością dowolnego malarza żyjącego i tworzącego w I połowie XX wieku lub dawniej. (m.in.: Wyspiański, Matejko, Malczewski, Michał Anioł, Leonardo Da Vinci, Hieronim Bosch, Van Gogh i inni)
📜 Praca literacka –„Limeryk o Pippi”,czyli krótki i wesoły wiersz, inspirowany postacią i przygodami Pippi, napisany zgodnie z zasadami jego budowy: 5 wersów o ustalonej liczbie sylab akcentowanych, o układzie rymów. Na końcu pierwszego wersu zwykle występuje nazwa własna, najczęściej geograficzna.

pippi i ko2 Biblioteka przygotuje dla Was materiały pomocnicze do realizacji prac, przypomnimy przygody Pippi i postać jej autorki Astrid Lindgren, dla chętnych duetów zorganizujemy warsztaty plastyczne i literackie z udziałem artystów plastyków i poetów. Podpowiemy i pomożemy!

Warto zawalczyć, bo nagrody są zacne!

W pierwszym, lokalnym etapie konkursu, nagradzamy 6 duetów i przekazujemy ich prace do etapu ogólnopolskiego. Na prace czekamy do 21 września br.
Nagrody w ogólnopolskim etapie konkursu to:
W kategorii „Praca Plastyczna”:
I nagroda –weekend dla 4osób, tj. 2+2 (dzieci do 12 lat) z wyżywieniem i bonem prezentowym na zabiegi kosmetyczne w ośrodku Hotel & Spa Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie oraz 3 dowolnie wybrane publikacje Wydawnictwa Jungoffska ze specjalną dedykacją i autografem Edyty Jungowskiej
II nagroda –VOUCHER prezentowy IKEA w wartości 500 PLN oraz 3 wybrane publikacje Wydawnictwa Jungoffska ze specjalną dedykacją i autografem Edyty Jungowskiej
W kategorii „Praca Literacka”:
I nagroda w kategorii „Praca literacka” –VOUCHER prezentowy IKEA w wartości 2000 PLN oraz 3 dowolnie wybrane publikacji Wydawnictwa Jungoffska ze specjalną dedykacją i autografem Edyty Jungowskiej
III nagroda–zestaw 7wybranych publikacji Wydawnictwa Jungoffska ze specjalną dedykacją i autografem Edyty Jungowskiej5 wyróżnień – po jednym Paku Pippi

Wszystkie informacje  znajdziecie tutaj

Pobierz kartę zgłoszenia