Poleca Marzena!

Kolejną rekomendację książkową na 📚Tygodzień Bibliotek 📚 przygotowała dla Was Marzena Seroka.

Marzena oprócz tego, że spotyka się z Wami w Wypożyczalni dla Dorosłych, jest też koordynatorką Dyskusyjnego Klubu Książki.
Dzisiejszą lekturę klubowicze już poznali i Wam też ją polecamy❗️

2.  „Zagubiona dusza” tegorocznej noblistki Olgi Tokarczuk jest bardzo lubiana przez czytelników wąbrzeskiej biblioteki. Książka ta, w wielu domach stała się priorytetem pod choinkę. Jest to publikacja dla odbiorcy młodego, jak i dorosłego. Czytałam ją kilka miesięcy temu, a wydaje mi się, że było to zaledwie wczoraj. To najkrótsza publikacja jaką ostatnio przeczytałam, a mam ją z tyłu głowy niemalże każdego dnia. Już samo wprowadzenie zmusza do zadumy „Gdyby ktoś umiał spojrzeć na nas z góry, zobaczyłby, że świat jest pełen ludzi biegających w pośpiechu, spoconych i bardzo zmęczonych, oraz ich spóźnionych, pogubionych dusz…”Jest to opowieść o zagubieniu i odnajdywaniu siebie, wspaniale dopełniona ilustracjami Joanny Concejo. Głównym bohaterem opowieści Tokarczuk jest Jan, który zmęczył się światem i pozbawioną namysłu codzienną gonitwą. To doskonała lektura w tym jakże trudnym czasie dla nas z powodu epidemii COVID - 19. Kiedy społeczeństwo zwolniło bieg życia codziennego nasuwało się wiele refleksji. „Zagubiona dusza”, to książka o czasie, który nam ucieka przekazany nie tylko treścią ale i przepięknymi ilustracjami. Polecam i planuję dyskusję o książce Olgi Tokarczuk w Klubie dla dorosłych. „Zagubiona dusza” jest dostępna w naszej bibliotece. Zapraszam!!!

1. Polecam serdecznie zbiór felietonów pt. „Sprzedawca arbuzów” autorstwa Marcina Mellera znanego dziennikarza. Książkę czytałam i dzieliłam się refleksjami z klubowiczami Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych podczas jednego ze spotkań. Pan Marcin zyskał sympatię u wszystkich uczestników spotkania. Felietony są krótkie, żartobliwe i dobrze napisane. Każdy znajdzie tematycznie coś dla siebie. Publikacja została podzielona na felietony, które doskonale Meller sam określił: „Te zebrane w Sprzedawcy arbuzów podzieliłem na cztery części. Zaczynam rodzinno – intymnie, potem wkraczają klimaty okołopolityczne, następnie obyczajowe, a skoro faceta poznaje się po tym jak kończy, to ja kończę kulturą”. Każde z nich ma coś w sobie, a niektóre dostarczyły nawet wzruszeń. Skąd pomysł autora na taki tytuł? Tego nie zdradzę!!! Książka znajduje się w zbiorach biblioteki, którą polecam i zapraszam w progi biblioteki.

Wyszukaj na stronie

03 lipiec 2020