Zasmakuj w bibliotece

Dziś Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony 8 maja od 1985 roku.

Święto zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, a od 2004 r. rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja), okres, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, konferencji czy warsztatów. Wciąż nie możemy Was zaprosić na Matejki 11 B, aby wspólnie uczcić to bibliotekarskie święto, ale prosimy bądźcie dziś z nami tutaj, w Internecie i na bibliotecznych mediach społecznościowych. Postaramy się umilić Wam ten dzień i wciągnąć do wspólnej zabawy.
Hasłem tegorocznej edycji jest „Zasmakuj w bibliotece”!
Już teraz mamy wyzwanie dla wszystkich, którzy jeszcze nie korzystają z biblioteki.
Wyzwanie:
Zapisz się do biblioteki i z niej korzystaj. Nie tylko oszczędzisz drzewa, ale przy okazji możesz poznać kogoś ciekawego i porozmawiać o książkach.
Im więcej osób z korzysta z biblioteki regularnie, tym większa szansa na zdobycie funduszy na zakup nowości!