Aktualności

Czytaj na zdrowie!

Jeśli jesteś na czytelniczym głodzie, a biblioteka jak wiadomo zamknięta do odwołania…Wyczytałeś już wszystko co było w domu? Skorzystaj z zebranych przez nas linków z ofertą darmowych e-booków i czytaj na zdrowie!

 

  1. Jeśli zabrakło dla Ciebie kodu do Legimi, masz jeszcze możliwość skorzystania z tej platformy za darmo przez 14-dniowy okres próbny

W tym czasie uzyskasz dostęp do wszystkich zasobów serwisu zupełnie za darmo. Po upływie dwóch tygodni można zdecydować się na rezygnację z usługi lub wykupienie dowolnego abonamentu.

  1. Skorzystaj z oferty Empik Premium przez 60 dni za 0 zł i ciesz się:

👉 dostępem do ponad 13 tysięcy audiobooków i e-booków na Empik Go

👉 bezpieczną dostawą zamówień z empik.com do domu lub do paczkomatów

👉 specjalną ofertą gier planszowych, książek, filmów...i więcej!

link

  1. Polona - największa biblioteka cyfrowa w Polsce również zachęca do czytania darmowych E-booków. Pobierzecie je bez logowania. Wystarczy kliknąć w ikonę „Pobierz” i wybrać format (MOBI lub EPUB).

Lista tytułów została przygotowana na podstawie zeszłorocznego głosowania, w którym wzięli udział użytkownicy Polony. Są na niej e-booki z kilku kategorii: literatura dla dzieci, literatura piękna (proza), poezja, poradniki, przewodniki, relacje z podróży, sensacja, fantastyka i przygoda oraz rozmaitości.

Wśród autorów publikacji przeznaczonych do bezpłatnego pobrania znaleźli się wielcy klasycy literatury światowej (Michaił Bułhakow, Giovanni Boccaccio, Anatole France, Gustave Flaubert, Emile Zola, Oscar Wilde, Charles Dickens), filozofii (Epiktet, John Stuart Mill, Friedrich Nietzsche) oraz literatury fantastycznej i przygodowej (Walter Scott, Edgar Wallace, Thomas Mayne Reid). Na listę e-booków trafiły też utwory czołowych polskich publicystów i komentatorów kultury (Stanisław Brzozowski, Karol Irzykowski, Kazimiera Bujwidowa, Andrzej Niemojewski). Są też książkowe ciekawostki i kurioza stanowiące obyczajowe dokumenty minionych epok.

link

  1. Wydawnictwo GREG

udostępniło za darmo e-book ze zbiorem opowiadań i wierszy, podejmujących temat chorób i wirusów. To może być świetną pomocą dla rodziców próbujących przekazać najmłodszym ważne treści na temat higieny i zdrowia.

link

 By pomóc rodzicom w opiece nad dziećmi, a maluchom przynieść trochę radości, GREG udostępnia również za darmo e-book ze zbiorem wybranych łamigłówek i zadań edukacyjnych oraz malowanek.

link

  1. Wydawnictwo specjalizujące się w literaturze dla dzieci - Wydawnictwo Dwie Siostry

 uruchomiło Dwusiostrzany Program Wsparcia – dla dzieci, dla rodziców, dla wszystkich poszukujących ciekawych pomysłów na wspólne spędzanie czasu! :
W ramach Dwusiostrzanego Programu Wsparcia #zostańwdomu proponuje:
KREATYWNE KOLOROWANKI
Na stronie Wydawnictwa Dwie Siostry, w zakładce http://bit.ly/wdomuz2Siostrami znajdziecie kolorowanki inspirowane ilustracjami z książek Wydawnictwa (np. serią Mistrzowie Ilustracji) i rozkładówki książek aktywnościowych.
Wystarczy je pobrać, wydrukować i… do dzieła 
Codziennie zapraszają po nowe!


CZYTANKI ONLINE
Każdego dnia o godz. 11:00 Dwie Siostry zapraszają na Instagram @dwiesiostry na wspólną lekturę LIVE fragmentów książek!

link

        6.     Darmowe e-booki do pobrania - pełne wersje książek znajdziecie też na:

woblink

publio

  1. Wśród najczęściej odwiedzanych serwisów z darmowymi ebookami są:

Wolnelektury.pl - rozbudowana baza lektur szkolnych i klasyków literackich w postaci ebooków. Dostępne e-woluminy zostały profesjonalnie wydane, opatrzone przypisami i udostępnione we wszystkich popularnych formatach, od .PDF do .MOBI. Tytuły są darmowe, ponieważ w bazie znajdują się książki, do których prawa autorskie już wygasły. Z inicjatywy Fundacji Nowoczesna Polska zebrano je w jednym miejscu. Zawierają się tu również wydawnictwa oparte na licencji Creative Commons.

Najpierwprzeczytaj.pl - witryna, za pośrednictwem której można pobrać darmowe e-booki, ale również udostępniać je innym. Wymogiem korzystania ze strony jest ocena pobranego ebooka lub napisanie jego krótkiej recenzji. Serwis ten promuje pisarzy, którzy są nieznani w świecie szeroko pojętej literatury, dlatego też twórcy strony nawołują do dobrowolnego docenienia autora danej powieści, poprzez przekazanie mu dowolnej kwoty w postaci darowizny.

e-Publikacje Nauki Polskiej - to zbiór publikacji naukowych z różnych dziedzin, wydawanych przez polskie uczelnie, instytuty naukowe, towarzystwa i stowarzyszenia oraz muzea. Przeznaczeniem bazy jest zebranie w jednym miejscu trudno dostępnej literatury z polskich ośrodków naukowych. Znajduje się tu również bogata oferta darmowych ebooków.

Bookini.pl - ogromna baza blisko 3 tysięcy darmowych e-książek do pobrania. Są to przede wszystkim klasyczne pozycje literatury polskiej, ale nie tylko. Nie brakuje lektur, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla uczniów.

         8.  Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie i pandemii? Pomogą książki!

Wydawnictwo Olesiejuk

Poradnia K 

Wyszukaj na stronie

Ostatnio dodane

03 lipiec 2020
30 czerwiec 2020
25 czerwiec 2020
18 czerwiec 2020

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.