Aktualności

Zostań Czytelmistrzem!

Lubisz czytać? Książki to Twoja pasja, lub zwyczajnie chcesz spróbować swoich sił w konkursie czytelniczym i mieć szanse na zdobycie nawet 7 000 zł i tytułu "CZYTELMISTRZA 2020"?

 

Nie czekaj - zapoznaj się ze szczegółami konkursu i wypełnij kartę zgłoszenia tutaj

“Czytelmistrz 2020” to konkurs dla miłośników książek, organizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie wraz z gminą Wieruszów i Starostwem Powiatowym w Wieruszowie. Jego celem jest promowanie i popularyzowanie czytelnictwa w ciekawy i niekonwencjonalny sposób, zdrowa rywalizacja i dobra zabawa.
W pierwszej edycji hasło przewodnie konkursu brzmi „Wolność od deski do deski”. Temat przewodni wybrany został, by uczcić 30. rocznicę pierwszych, wolnych demokratycznych wyborów w Polsce, obalenie komunizmu w Polsce i wielu innych przemian, do których doszło w konsekwencji działań Polaków w 1989 roku.
Tematyka konkursu nawiązuje do ogólnie pojętej wolności. Słowo wolność ma ogromną moc i szerokie znaczenie– zupełnie jak proponowana lista książek konkursowych. Bogaty wachlarz tematyki, bohaterów i wydarzeń mają za zadanie nieść przekaz i symbolikę wolności. Poprzez taki dobór literatury konkursowej chcemy pokazać jak wiele twarzy, punktów widzenia i znaczenia ma wolność. Jak szeroko możemy rozumieć i dowolnie interpretować to słowo. Stąd właśnie wynika różnorodność doboru repertuaru konkursowego.
Organizatorzy zapraszają do wspólnego celebrowania wolności poprzez udział w konkursie. Wystarczy zapoznać się z regulaminem konkursowym, przeczytać książki z proponowanej listy i wysłać swoje zgłoszenie.
Przewidziano następujące nagrody dla najlepszych uczestników konkursu, bez względu na miejsce zamieszkania:
I miejsce- 7.000 zł brutto
II miejsce- 3 500 zł brutto
III miejsce- 2 000 zł brutto

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.