Nagroda za Noc Bibliotek!

5 października 2019 r. prawie 1800 bibliotek w całym kraju wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek", w tym nasza biblioteka.

Zaprosiliśmy Was na warsztaty rodzinne pt. "Mój sąsiad jest Chińczykiem", warsztaty plastyczne "Być jak Van Gogh" oraz międzypokoleniowe silent party. Wszystkie propozycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dopisali najmłodsi, ale i starsi czytelnicy i sympatycy naszej biblioteki. Tym milej jest nam poinformować, że w konkursie ogłoszonym przez organizatora Nocy Bibliotek oraz firmę Platon na najciekawsze wydarzenie i najlepszą relację z Nocy zwyciężyła... Wąbrzeska Biblioteka!
Oto uzasadnienie decyzji jury konkursu:
Nagrody regulaminowe za najciekawsze wydarzenia w postaci "sprzętu o wartości 1000 zł brutto dla jednej biblioteki – do wyboru rzutnik, ekran lub kamerę filmową" otrzymuje:

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wąbrzeźnie

Za pokazanie biblioteki jako miejsca otwartego, wrażliwego na potrzeby lokalnej społeczności, łączącego sąsiadów z różnych pokoleń i kultur. Oraz za fantastyczny pomysł na integracyjne silent party między regałami, gdzie różne gusta muzyczne nie przeszkadzają we wspólnej zabawie.

Dziękujemy, że byliście z nami!

Informujemy, że w związku z koniecznością spełnienia wymogów sanitarnych oraz zmianami organizacji pracy,
zwroty oraz wypożyczenia książek będą możliwe od 11 maja br.

W początkowym okresie czynna będzie jedynie Biblioteka Główna przy ul. Matejki 11 B.
Przypominamy, że z jej zbiorów mogą korzystać wszyscy czytelnicy, również ci zapisani w Filii nr 1.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju, obowiązywać będą pewne ograniczenia.