Wąbrzeźno - moje miejsce na ziemi

Biblioteka serdecznie zaprasza do udziału w XVIII edycji cyklu „Wąbrzeźno – moje miejsce na ziemi”.

Jak co roku proponujemy dwa rodzaje konkursów do wyboru: Konkurs literacki i Konkurs krasomówczy pn. „Opowiadacze lokalnych historii”. Prezentacje konkursowe odbędą się 7 czerwca 2019 r. podczas uroczystego podsumowania konkursu literackiego. Uczestnicy zostaną powiadomieni indywidualnie o szczegółach.

Do udziału w obu konkursach zapraszamy młodzież z klas VII i VIII szkół podstawowych, ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe z powiatu wąbrzeskiego.

Cele konkursów to:
•Budowanie i utrwalanie wąbrzeskiej tożsamości regionalnej i narodowej.
•Zachęcanie do poznania historii rodzinnych i społecznych na tle historii ziemi wąbrzeskiej.
•Rozwijanie literackich inwencji twórczych w celu zachowania lokalnej pamięci społecznej.
•Kształcenie umiejętności komunikacji słowem.
•Uczczenie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Szczegóły w Regulaminie. Pobierz kartę zgłoszenia.

miejsce2019 plakat