Podziel się pamiątkami!

W kufrze na strychu?
W starej walizce w piwnicy?
Pośród zapomnianych szpargałów na dnie szuflady?
A może właśnie w starannie uporządkowanym domowym archiwum? W sejfie wśród najcenniejszych rodzinnych skarbów? A gdzie w Państwa domach przechowuje się pamiątki minionych lat? Warto się nad tym zastanowić w związku z apelem jaki kieruje do mieszkańców Wąbrzeźna Dyrektor Biblioteki Aleksandra Kurek:

„Proszę Państwa,
zbliża się 100 rocznica powrotu Wąbrzeźna do macierzy – w styczniu 2020 r. Wąbrzeska Biblioteka przygotowuje się do wydania jubileuszowej publikacji upamiętniającej czas, gdy Błękitna Armia została uroczyście powitana na wąbrzeskim rynku w 1920 r. i Wąbrzeźno znów stało się polskim miastem wraz z powiatem. Umieścimy w niej archiwalia, które są już w naszych zbiorach, ale będziemy wdzięczni za każdy ślad historii tamtych lat przekazany od mieszkańców ziemi wąbrzeskiej.
Zapewne w wielu domach zachowały się rodzinne fotografie, artykuły prasowe, pamiętniki czy spisane wspomnienia babci, dziadka, archiwalne dokumenty, a nawet drobne przedmioty codziennego użytku z lat 20. ub. wieku.
Kontaktujcie się Państwo z naszą biblioteką, piszcie do nas, telefonujcie, mailujcie!
Dzięki Waszym pamiątkom, wzbogacimy Jubileuszową Księgę, aby bardziej po ludzku poznać „kolory, zapach i smak” życia sprzed 100 lat.
RAZEM NAPISZEMY WĄBRZESKĄ KSIĄŻKĘ!
Bardzo prosimy o przynoszenie tzw. „pamiątek” bezpośrednio do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Matejki 11 b. Możemy na miejscu skopiować, jeśli ktoś nie chce przekazać oryginału".

Wyszukaj na stronie

03 lipiec 2020