Aktualności

Podziel się pamiątkami!

W kufrze na strychu?
W starej walizce w piwnicy?
Pośród zapomnianych szpargałów na dnie szuflady?
A może właśnie w starannie uporządkowanym domowym archiwum? W sejfie wśród najcenniejszych rodzinnych skarbów? A gdzie w Państwa domach przechowuje się pamiątki minionych lat? Warto się nad tym zastanowić w związku z apelem jaki kieruje do mieszkańców Wąbrzeźna Dyrektor Biblioteki Aleksandra Kurek:


„Proszę Państwa,
zbliża się 100 rocznica powrotu Wąbrzeźna do macierzy – w styczniu 2020 r. Wąbrzeska Biblioteka przygotowuje się do wydania jubileuszowej publikacji upamiętniającej czas, gdy Błękitna Armia została uroczyście powitana na wąbrzeskim rynku w 1920 r. i Wąbrzeźno znów stało się polskim miastem wraz z powiatem. Umieścimy w niej archiwalia, które są już w naszych zbiorach, ale będziemy wdzięczni za każdy ślad historii tamtych lat przekazany od mieszkańców ziemi wąbrzeskiej.
Zapewne w wielu domach zachowały się rodzinne fotografie, artykuły prasowe, pamiętniki czy spisane wspomnienia babci, dziadka, archiwalne dokumenty, a nawet drobne przedmioty codziennego użytku z lat 20. ub. wieku.
Kontaktujcie się Państwo z naszą biblioteką, piszcie do nas, telefonujcie, mailujcie!
Dzięki Waszym pamiątkom, wzbogacimy Jubileuszową Księgę, aby bardziej po ludzku poznać „kolory, zapach i smak” życia sprzed 100 lat.
RAZEM NAPISZEMY WĄBRZESKĄ KSIĄŻKĘ!
Bardzo prosimy o przynoszenie tzw. „pamiątek” bezpośrednio do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Matejki 11 b. Możemy na miejscu skopiować, jeśli ktoś nie chce przekazać oryginału".

 

Wyszukaj na stronie

Ostatnio dodane

03 lipiec 2020
30 czerwiec 2020
25 czerwiec 2020
18 czerwiec 2020

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.