Prof. Dąbrowski o Wąbrzeźnie

Zaprzyjaźniony z wąbrzeską biblioteką prof. Dariusz Dąbrowski jest autorem artykułu pt. „Trasy miejskie nie tylko dla turystów?”, który ukazał się w numerze 6/2018 internetowego pisma „Turystyka Kulturowa”. Jedną z tez stawianych przez autora w tymże artykule jest „potrzeba rozwoju szlaków turystycznych w miastach na przykładzie rozwiązania istniejącego w Wąbrzeźnie”.

Mowa tu o „Przystankach historycznych”, które powstały w naszym mieście w 2016 r. Ówczesne władze miasta wraz z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną przygotowały system paneli informujących o najważniejszych historycznie i najciekawszych punktach naszego miasta. Prof. Dąbrowski wspólpracował wówczas z zespołem opracowującym projekt i był współautorem jego koncepcji wizualnej. W „Turystyce Kulturowej” stawia wąbrzeskie rozwiazania za wzór innym miastom. Dziękujemy i polecamy uwadze artykuł, który można znaleźć tutaj.