Artur Nowaczewski w wąbrzeskiej bibliotece

W najbliższy czwartek, 29 listopada Biblioteka wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatywa serdecznie zapraszają na spotkanie z Arturem Nowaczewskim - poetą, krytykiem literackim, ale także globtroterem, muzykiem i zawołanym piłkarzem-amatorem. Zobacz relację ze spotkania.

Artur Nowaczewski - wykłada filologię polską na UG. Wydał trzy tomiki wierszy Commodore 64, Elegia dla Iana Curtisa (2010) i Kutabuk (2015); książki historycznoliterackie Trzy miasta, trzy pokolenia (2006), Szlifibruki i flaneurzy (2011), Konfesja i tradycja (2013) Hostel Nomadów (2017 - książka znalazła się w finale Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus) a także wspomnienia z pobytu w Korei Północnej Dwa lata w Phenianie. Jego poezja była tłumaczona na języki angielski, niemiecki, czeski, ukraiński, turecki. Obecnie przygotowuje książkę podróżniczą o Bułgarii, którą pokonał pieszo. Wraz Jacekiem Stromskim (instrumenty perkusyjne) i Jakubem Nogą (sitar) tworzy grupę poetycko-instrumentalną Kutabuk, powstałą w 2010 roku.

nowaczewski2