Sekretarka Noblisty w Wąbrzeźnie

18 września br. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Kosińską- wieloletnią asystentką Czesława Miłosza w ramach 7. Wąbrzeskiej Jesieni Literackiej

Agnieszka Kosińska przez niemal dekadę była osobistą sekretarką i współpracowniczką Czesława Miłosza. Od śmierci pisarza w 2004 roku do czerwca 2016 pełniła funkcję kustosza mieszkania i archiwum poety w Krakowie. Od 1996 do 2016 pracowała jako agent literacki i opiekun praw autorskich do utworów poety w Polsce i na świecie. Organizowała cykl edukacyjnych otwartych wykładów na temat pisarza w jego mieszkaniu w Krakowie. Przygotowała do druku ostatni tomu wierszy noblisty pt.: "Wiersze ostatnie". Na spotkaniu z wąbrzeską publicznością Agnieszka Kosińska promować będzie swoją najgłośniejszą książkę pt. "Miłosz w Krakowie". Zapraszamy.

KOSISKA PLAKAT