Mała książka - Wielki Człowiek

Miło nam poinformować, że wąbrzeska biblioteka zakwalifikowała się do programu „Mała Książka - Wielki Człowiek. Trzylatki”! skierowanego do trzyletnich czytelników biblioteki, a organizowanego przez Instytut Książki.

Realizację programu rozpoczniemy we wrześniu, ale już dziś zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci urodzonych w 2015 r. do udziału w akcji. Uczestnictwo w niej jest całkowicie bezpłatne.
Dzieci objęte programem po odwiedzeniu biblioteki otrzymają Wyprawkę Czytelniczą, czyli: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika. Naklejkę na Kartę dziecko otrzyma każdorazowo, gdy odwiedzi bibliotekę i wypożyczy przynajmniej jedną książkę z księgozbioru dziecięcego.
Na każdego Małego Czytelnika, który zbierze 10 naklejek, czeka imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Postaramy się by wręczanie dyplomów było dla dzieci wydarzeniem miłym i ważnym równocześnie. Podkreślającym wagę czytania i korzyści płynące z nawyków czytelniczych nabywanych od najmłodszych lat.
Serdecznie zapraszamy do udziału!

mkwc plakaty 1